Lubicie festyny?

Bo my bardzo! Ale takie prawdziwe – z pysznym jedzeniem, atrakcjami dla całej rodziny i znajomymi spotykanymi co krok.  ?

występy przedszkolaki

Właśnie taki co roku odbywa się w Wąsoszu. Festyn Świętojański to święto całej społeczności – są mali i duzi, starsi, młodzi i maluchy. Łączą siły organizacyjne Strażacy- ochotnicy, Szkoła Podstawowa, szkolna Rada Rodziców i kto jeszcze może i chce pomóc. Są występy dzieciaków i trochę folkloru, konkursy, karuzele i oczywiście muzyka do tańca, jak na porządny festyn przystało. ? Wreszcie możemy spotkać się z sąsiadami i znajomymi ciut dłużej niż w codziennym w biegu.
Wiadomo, że najlepiej biesiaduje się przy dobrym jedzeniu, więc postanowiliśmy w tym roku zaprosić naszych Przyjaciół – Kucharzy z Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Szefów Kuchni Euro-Toques Polska.

eurotoques i ogrodekdziaduni

Przyjęli zaproszenie Ogródka Dziadunia bardzo chętnie i licznie przyjechali do Wąsosza z różnych stron Polski. Są to niezwykle sympatyczni ludzie, a przy tym również niezwykli kucharze, bo misją Stowarzyszenia Euro-Toques jest promocja zdrowej żywności i ochrona dziedzictwa kulinarnego. Był więc na Festynie Świętojańskim gorący żurek (na zakwasie Żuruś Dziadunia) i tradycyjny bigos z kapusta z grzybami leśnymi i lody i cały kalejdoskop innych pyszności.

kucharze na festynie

 

kucharze

 

 

 

 

 

 

      Szefowie Kuchni razem z Colorfood Krzysztof Polok przygotowali też fascynujący pokaz i  warsztaty kuchni molekularnej. Niesamowite wizualnie i smakowo dania wprawiły w ekscytację młodszych i starszych. Kto bowiem nie chciałby spróbować lodów Smoczy Oddech?? Wreszcie każdy -niczym tajemny czarnoksiężnik – mógł zamieszać w dymiącej misie i… czarować!

krzysztof polok truskawkowa poezja     eurotoques w ogrodekdziadunia

 

 

 

 

 

 

Serio! Sama widziałam, jak zdrowy olej z pestek dyni zamieniał się w piaskową posypkę do lodów, którą każdy chciał mieć ! ? Takie czary! ?

Mimo niezbyt łaskawej pogody, zabawa była przednia, a my cieszymy się, że Festyn Świętojański możemy wspierać jako mieszkańcy, rodzice i jako lokalna firma Ogródek Dziadunia. W końcu to nasza mała ojczyzna, a tak miło się przekonać jak fantastycznych ludzi spotykamy tu na co dzień.
Jeśli to czytasz i chcesz poczuć tą niezwykłą atmosferę  – czuj się zaproszony i przybywaj koniecznie za rok!!

 kucharze i ogródek dziadunia