Zdrowa lemoniada? Czy to możliwe? Co zdrowego i pysznego można wybrać latem?
Wiele osób od razu powie – tylko woda! Zdrowa, fit, stosunkowo tania. Ale nawet ten, kto naprawdę lubi wodę i ma nawyk jej codziennego picia, również ma nieraz ochotę na coś „smakowego”, tylko, że… niekoniecznie niezdrowego…

Jakie są możliwości?

Przeróżne i warto je testować, szukać nowych, by nie zaniedbać nawodnienia organizmu.
To może przyjrzyjmy jakie są najlepsze dostępne opcje, czym można smakowicie ugasić pragnienie, nie narażając się na tony cukru, kilogramy barwników i czające się konserwanty:

  1. Woda z cytryną i miętą – najbardziej znany sposób na orzeźwienie. I słusznie, bo taka kompozycja nie jest słodka, świetnie zaspakaja pragnienie i orzeźwia. Minusów chyba nie ma. Trzeba tylko zadbać o jej świeży zapas i pamiętać o wypiciu. Najbardziej doceniam ją w upalne lato, gdzie wprost odrzuca mój organizm od słodkich napojów.
  2. Soki owocowe – najlepiej świeżo wyciśnięte z owoców z dobrego źródła. Trochę z tym zachodu, ale dla uzyskanej bomby witamin i minerałów – warto się nieco poświęcić. Soki dobrze jest rozcieńczać wodą, są wtedy nie tak skoncentrowane w smaku, łatwiej strawne, no i mniej kaloryczne.
  3. Herbata– w wersji gorącej lub zimnej. Ma znikomą ilość kalorii, dobrze gasi pragnienie. Do tego ma wiele ciekawych rodzajów i smaków – czarna, czerowna, zielona oraz całe mnóstwo smakowych kompozycji.
  4. Napoje mleczne – jogurty do picia, kotajle owocowe – te domowe ze świeżymi owocami jak najbardziej, ale są nieco cięższe dla żołądka i nie można ich wypić zbyt wiele. Dużym minusem są spore ilości cukru w gotowych jogurtach i koktajlach owocowych.
  5. Gotowe napoje, oranżada, lemoniada – pomysł dobry, ale pod warunkiem sprawdzenia składu. I to może okazać się nieco trudniejsze, bo bardzo trudno w sklepach, o coś do picia z dobrym, zdrowym składem.

Smakowity wniosek

Przyglądając sie temu zestawieniu, nie mogliśmy się oprzeć wrażeniu, że brakuje czegoś do wypicia „na już”, co można by mieć ze sobą w aucie, plecaku. Kiedy chce się pić, a nie ma możliwości przygotowania czegoś zdrowego. I jeszcze najlepiej, żeby było gazowane, bo działa bardziej orzeźwiająco i daje uczucie chłodu w upalne dni.

Choć wydawało się niemożliwe – powstała nasza lemoniada: lemoniada z soku

malinowa: Bąbelkowa Malina z czystkiem,

czarna porzeczka: Bąbelkowa Porzeczka z młodym jęczmieniem

pigwa:  Bąbelkowa Pigwa z miętą.

Najprościej – połączyliśmy sok wyciśnięty z owoców, wodę, nieco miodu i BĄBELKI! A żeby przemycić jeszcze trochę zdrowia dodaliśmy wywar ze zdrowych i wartościowych ziół.

Nie są zbyt słodkie, dobrze gaszą pragnienie, a 100ml lemoniady ma… uwaga! tylko 23 kcal! A dzięki ekologicznej butelce z odkręcanym kapslem, lemoniada może być z Tobą zawsze i wszędzie – kiedy tylko chce się pić!

Można je już znaleźć w niektórych sklepach ze zdrową żywnością, zwłaszcza w naszych sklepach partnerskich oraz zamówić prosto do domu tu: www.ogrodekdziadunia.pl/kategoria-produktu/lemoniady/