5 łatwych kroków do zdrowego odżywiania

To naprawdę łatwe!

Jeśli zdrowe odżywianie kojarzy Ci się z listkiem sałaty na śniadanie i kiełkami na obiad, to się mylisz. To nie będzie dieta pełna ograniczeń i terminów, ale wprowadzenie nowych nawyków, które wkrótce będą dla Ciebie oczywiste jak oddychanie. Zawalcz o zdrowie swoje i swojej rodziny, bo warto!

1. Zmień na lepsze!

Przyjrzyj się temu, co jesz na co dzień. Co lubisz, co lubią Twoi bliscy? Jakie masz dobre i zdrowe nawyki, a co trzeba zmienić? Tylko nie od jutra! Koniecznie od dziś!

Zacznij od zmiany myślenia. To nie jest tak trudne, jak myślisz. To nowe spojrzenie na to, co jesz.

2. Kupuj z głową.

Zakupy to kluczowy punkt. Centrum decyzyjne. Jeśli tu, pod wpływem chwili, nie kupisz śmieciowego jedzenia czy sztucznych słodkości , mało prawdopodobne, żeby skusiły Ci ę w domu. Warto jednak zadbać o zamienniki i zamiast łudzić się, że „od dziś nie jemy nic słodkiego”, sięgnąć po świeże lub suszone owoce czy ciastka o dobrym składzie. Przede wszystkim czytaj etykiety! Pamiętaj, że zjesz to, co tam jest napisane… Najlepiej więc, by były to produkty z naturalnych składników o krótkim, prostym składzie.

3. Wybieraj żywność jak najbardziej naturalną.

Zwróć uwagę na zmyłki typu: „sok o smaku malinowym”, zamiast „sok malinowy”. Nie daj zwieść ani cenie (droższe nie znaczy zdrowsze), ani wiodącym producentom i znanym reklamom. Zaprzyjaźnij się z kaszami, otrębami, brązowym ryżem.

4. Pij wodę!

Dużo wody. Małymi łykami przez cały dzień. Kawa rano i po południu nie załatwią sprawy. Może to być również woda z cytryną i miętą (ale już nie: słodzony napój o smaku cytrynowym ) lub naturalne soki.

5. Jedz często, małymi porcjami.

Nie chodzi przecież o to, by chodzić głodnym. Organizm, przyzwyczajony do regularnych dostaw, nie potrzebuje robić zapasów. W ten sposób nigdy nie będziesz na diecie!

Inspiracji do zdrowego odżywiania znajdziesz mnóstwo. Zapraszamy także na: http://www.ogrodekdziadunia.pl/przepisy/

Wybierz to, co lubisz, co zostanie z Tobą na dłużej. Wmuszanie w siebie czegoś „bo zdrowo” poskutkuje, jak w dzieciństwie, tym, że będziesz to omijać szerokim łukiem. A jedzenie może być taaakie przyjemne!

Do zobaczenia także na Facebook’u i Instagramie!!
[ms_row]
[ms_column style=”1/3″ align=”center” class=”http://www.ogrodekdziadunia.pl/wp-content/uploads/2017/07/Tort-kanapkowy_3.jpg” id=””][/ms_column]
[ms_column style=”1/3″ align=”center” class=”” id=””][/ms_column]
[ms_column style=”1/3″ align=”center” class=”” id=””]http://www.ogrodekdziadunia.pl/wp-content/uploads/2017/07/Warzywne-tulipany_2.jpg[/ms_column]
[/ms_row]